03.02.19    Avyakt Bapdada     Polish Murli     17.04.84     Om Shanti     Madhuban


Oz naki tych, którzy są multimilionkrotnie fortunni.


Dzisiaj Ojciec, Dawca Fortuny, patrzy na wszystkie swoje fortunne dzieci. Każda brahmińska dusza jest fortunną duszą. Stać się brahminem oznacza stać się fortunnym. Należeć do Boga oznacza stać się fortunnym. Wszyscy są fortunni, ale po przynależeniu do Ojca i otrzymaniu dziedzictwa różnych skarbów od Ojca, jesteście w kolejności w aspekcie brania prawa do tego wzniosłego dziedzictwa, w używaniu go w swoim życiu wszystkich praw i w stałym powiększania praw, które otrzymaliście, we właściwy sposób, aby dokonać ekspansji. Niektórzy są tylko fortunni, a inni stają się stukrotnie fortunni. Niektórzy stają się tysiąckrotnie fortunni, niektórzy stają się setki tysięcy razy fortunni, a niektórzy stają się multimilionkrotnie fortunni. Jest tak, ponieważ używanie skarbów we właściwy sposób oznacza powiększanie ich, czy używasz ich, aby czynić siebie kompletnym, czy też sam będąc kompletny używasz ich, by służyć innym duszom. Zniszczalne bogactwo zmniejsza się w czasie użytkowania, niezniszczalne bogactwo powiększa się multimilionkrotnie. Dlatego jest powiedzenie „Wydawaj to i jedz z tego”. Im więcej wydajesz i jesz z tego, tym bardziej Ojciec, Cesarz Wszystkich Cesarzy, uczyni cię prosperującym. Dlatego ci, którzy używają w usłudze swoich skarbów fortuny, które otrzymali, będą stale iść do przodu. Być multimilionkrotnie fortunnym tzn. na każdym kroku gromadzić dochód multimilionów, i jako multimilionkrotny sługa używać każdej swojej myśli, słowa, czynu i relacji w usłudze. Ten, kto jest multimilionkrotnie fortunny, ma stale szczodre serce i jest wielkim dawcą wiecznie i stale. Jest dawcą, który stale daje innym. Takie dusze nie są sługami stosownie do programu lub udogodnień, ale stale są wielkimi dawcami. Jeżeli nie służą słowami, to służą swoimi myślami i czynami. W swoich związkach i relacjach są stałymi sługami, służąc swoimi niekończącymi się skarbami w taki czy inny sposób. Będą różne formy służenia, ale fala usługi będzie trwać stale. Tak jak jesteś stałym joginem, tak bądź stałym sługą. Stały sługa stale je wzniosły owoc usługi oraz stale daje go innym, to znaczy, on sam je owoc przez cały czas i dzięki temu staje się rzeczywistym uosobieniem.

Multimilionkrotnie fortunne dusze będą zawsze siedzieć na lotosowym tronie, tzn. zawsze będą mieć stan kwiatu lotosu. Będą niezależne od atrakcji czegokolwiek ograniczonego i niezależne od przyjmowania ograniczonego owocu, a więc będą kochane przez Ojca, brahmińską rodzinę i świat. Takie wzniosłe dusze, które w ten sposób służą, otrzymują od wszystkich kwiaty szczęścia z miłością z ich serc. BapDada sam oferuje kwiaty miłości takim stale służącym, multimilionkrotnie fortunnym duszom. Multimilionkrotnie fortunne dusze, dzięki swojej świecącej gwieździe fortuny, stale dają innym duszom światło, by uczynić je fortunnymi. BapDada patrzy na tak fortunne dusze. Czy one są daleko, czy osobiście przed Babą, stale mają Ojca zanurzonego w swoim sercu. Dlatego ci, którzy są równi, są blisko. Teraz zapytaj siebie, jakiego rodzaju fortunną duszą jesteś. Potrafisz siebie poznać, prawda? Być może nie potrafisz zaakceptować czegoś, gdy inni ci mówią, ale ty sam potrafisz zrozumieć, jakiego rodzaju duszą jesteś. Czy rozumiecie? Tak czy inaczej BapDada mówi: Przynajmniej staliście się fortunni z bycia niefortunnymi. Przynajmniej staniecie się wolni od wielu rodzajów smutku i cierpienia. Przynajmniej staniecie się panami nieba. Jedną rzeczą jest pójść do nieba, a inną rzeczą jest wziąć prawo do królestwa. Wszyscy pójdziecie do nieba, ale zapytaj siebie, kiedy i gdzie znajdziesz się w niebie. Wasze imiona zostały już zapisane na liście BapDady, na liście tych, którzy pójdą do nieba. To jest lepsza sytuacja niż kogokolwiek innego w świecie. Jednak nie jest to najlepsza sytuacja. Zatem, co zrobicie? Który rejon zdobędzie numer jeden? Każdy rejon ma swoją specjalność.

Co jest specjalnością Maharaśtry? Czy wiecie? Jesteście wielcy tak czy inaczej, ale jaka wasza szczególna specjalność została zapamiętana? W Maharaśtrze bardzo jest czczony Ganeś. Jak jest Ganeś nazywany? Niszczycielem przeszkód. Kiedykolwiek ludzie zaczynają jakieś zadanie, najpierw kłaniają się Ganeśowi. Zatem, co zrobią ci z Maharaśtry? W każdym wielkim zadaniu przywołacie wzniosłego Ganeśa, prawda? Maharaśtra tzn. stan tych, którzy stale są niszczycielami przeszkód. A więc zawsze bądź niszczycielem przeszkód i pokaż tę wielkość sobie i innym. Niech nie będzie żadnych przeszkód w Maharaśtrze. Niech każdy stanie się niszczycielem przeszkód. Niech przeszkoda przyjdzie i z daleka ci się pokłoni. Zatem przywieźliście grupę takich niszczycieli przeszkód, prawda? Maharaśtra ma stale ukazywać światu tę swoją wielkość. Nie obawiacie się przeszkód, prawda? Pokonujecie przeszkody i dajecie wyzwanie innym. Tak czy inaczej Maharaśtra wykazuje wielką odwagę. Aćća.

Jakie cuda pokażą dzieci z Utar Pradeś? Co jest specjalnością Utar Pradeś? Jest tam wiele miejsc pielgrzymek i wiele rzek. Wszyscy Dżagadguru także tam są. Jest ich czterech w czterech miejscach, prawda? W Utar Pradeś jest wielu Mahamandaleśwarów. Specjalnością Utar Pradeś jest również brama do Hari (Haridwar). Zatem niech w UP będzie wielu sług, którzy pokazują bramę do Hari (Boga) tzn. tych, którzy pokazują drogę zbliżenia się do Boga. Ponieważ UP jest miejscem pielgrzymki, jest tam wielu przewodników. Są ci, którzy jedzą i piją, ale wy jesteście duchowymi sługami, przewodnikami, którzy pokazują prawdziwą ścieżkę, którzy świętują spotkanie z Ojcem i którzy przyprowadzają innych blisko do Ojca. Czy są tacy specjalni Pandawowie, którzy są przewodnikami w UP? UP ma praktycznie ujawnić swoją formę Pandawów jako przewodników. Czy rozumiecie?

Co jest specjalnością Mysoru? Są tam drzewa sandałowe, a także specjalne ogrody. A więc ci z Karnataki szczególnie mają stać się stałymi, duchowymi różami i wonnymi drzewami sandałowymi. Rozsiewajcie zapach drzewa sandałowego oraz duchowych róż i czyńcie świat ogrodem. Rozsiewajcie na świecie zapach drzewa sandałowego. Nakładajcie tilak z drzewa sandałowego i czyńcie każdego wonnym i opanowanym. Zapach drzewa sandałowego chłodzi. Zatem największa liczba duchowych róż wyłoni się z Karnataki, prawda? To oznacza pokazanie praktycznego dowodu. Teraz każdy ma pokazać praktyczną formę swojej specjalności. Macie przywieźć tutaj największą ilość wonnych duchowych róż, w pełni rozkwitłych. Przywieźliście je. Niektórzy z was przywieźli takie róże, ale nie przywieźliście bukietu. Aćća.

Baba w bardzo dużym stopniu chwalił dzieci spoza Bharatu. Specjalnością dzieci spoza Bharatu jest to, że stajecie się bardzo niezależni, a także stajecie się bardzo kochający. Widząc pełną miłości niezależność dzieci spoza Bharatu, BapDada jest zadowolony. Tamto życie stało się teraz przeszłością. W jakim stopniu byliście uwięzieni, w takim stopniu teraz staliście się niezależni. Dlatego BapDada kocha niezależność i miłość dzieci spoza Bharatu. Dlatego BapDada również przekazuje specjalną miłość i pamiętanie. Zanurzyliście w sobie swoją specjalność, prawda? Jesteście niezależni i kochający, prawda? Nie macie przywiązania, prawda? Tak czy inaczej dzieci spoza z Bharatu przybyły do domu jako goście, a gości zawsze sadza się z przodu. Dlatego ludzie Bharatu czują się szczególnie szczęśliwi widząc dzieci spoza Bharatu. Są takie dzieci, które przybywają jako goście i zmieniają się w gospodarzy. To robili zawsze ci z zagranicy. Przybywali jako goście i stawali się gospodarzami. Niemniej jednak przełamali wiele barier i przyszli do Ojca, a więc powiecie „Wy pierwsi”, prawda? W każdym razie Bharat ma swoją własną specjalność, a zagranica ma swoją własną specjalność. Aćća.

Wszystkim multimilionkrotnie fortunnym duszom, które siedzą na tronie lotosu; tym, które stale, w każdej myśli i w każdej sekundzie, są dobrze znanymi boginiami z 84 dzwonkami… A więc, czy teraz, w 84, będziecie dzwonić w dzwonki, czy powinniśmy poczekać jeszcze dużej? Za granicą ludzie żyją w lęku, zastanawiając się, kiedy dzwonki zadzwonią. Czy ziemie za granicą będą dzwonić w dzwonki, czy ta ziemia zadzwoni? „84” oznacza, że dzwonki zadzwonią wszędzie. Na zakończenie czegoś, gdy ludzie wykonują „arti” (szczególny rytuał czczenia z lampkami na tacy), oni bardzo głośno dzwonią w dzwonki, po czym ceremonia zostaje zakończona. Wykonać „arti” oznacza, że to koniec. A więc, co zrobicie teraz?

Wszystkim multimilionkrotnie fortunnym duszom, które siedzą na tronie lotosu; tym, którzy są stałymi sługami w każdej sekundzie i w każdej myśli; dawcom takim jak Ojciec, którzy zawsze dają wszystkie skarby szczodrym sercem; tym, którzy sami będąc kompletni czynią innych kompletnymi; tym, którzy mają prawo do wzniosłej fortuny; godnym dzieciom, które stale dają wzniosły dowód tego, BapDady miłość pamiętanie i namaste.

BapDada mówi do mieszkańców Pendżabu :

Ojciec siedzi tutaj i nie ma potrzeby, abyście się zbyt głęboko nad czymś zastanawiali. Cokolwiek się dzieje, jest dobroczynne. Wy należycie do każdego, ani nie jesteście Hindusami, ani Sikhami. Należycie do Ojca, a więc należycie do każdego. Również w Pakistanie mówiono, że wy jesteście ludźmi, którzy należą do Boga. Wy nie macie powiązań z niczym. Dlatego należycie do Boga, a nie do kogoś innego. Bez względu na to, co się dzieje, wy się nie boicie. Bez względu na to, ile jest ognia, kotki zawsze będą bezpieczne. Jednak bezpieczni będą tylko ci, którzy są jogajukt. Niech nie będzie tak, że mówisz, że należysz do Ojca, a pamiętasz kogoś innego. Takie dusze nie otrzymają pomocy. Nie bójcie się. Nie miejcie żadnego lęku, ale stale idźcie do przodu. Róbcie postępy w pielgrzymce pamiętania, w przyswajaniu cnót i w uczeniu się – we wszystkich przedmiotach. Im bardziej będziecie się rozwijać, tym łatwiej stale będziecie osiągać.

Czy wszyscy uważacie się za specjalnych aktorów w tym dramacie świata? Czy potraficie teraz zobaczyć swoje obrazy z poprzedniego cyklu? To jest wspaniałość brahmińskiego życia. Zawsze pamiętaj tę specjalność: czym byłeś i czym się stałeś. Z łusek staliście się warci diamentów. Ze świata cierpienia weszliście do świata szczęścia. Wszyscy jesteście głównymi aktorami tej sztuki życia. Każdy z was, Brahma Kumarów i Kumari, jest posłannikiem, który przekaże posłannictwo Ojca. Posłannicy dający posłannictwo Boga są tak wzniośli. Inkarnowaliście po to, aby stale przeprowadzać to zadanie. Przybyliście na dół z góry, aby dawać to posłannictwo. Ta świadomość będzie dawać wam szczęście. Po prostu przez cały czas pamiętajcie o tym swoim zajęciu: jesteście panami kopalni szczęścia. To jest wasz tytuł.

Czy stale doświadczacie siebie jako zbieżnowieczne, brahmińskie dusze? „Prawdziwi brahminowie” to ci, którzy stale przedstawiają w sposób prawdziwy prawdziwego Ojca. Obowiązkiem kapłanów bramińskich jest przekazywać religijne historie. Wy nie opowiadacie religijnych historii, ale prawdziwie przedstawiacie. Zawsze miejcie to upojenie, że jesteście brahmińskimi duszami, które w sposób prawdziwy przedstawiają prawdziwego Ojca. Brahminowie są nawet wznioślejsi niż bóstwa. Dlatego pokazują, że miejscem brahminów jest kok na czubku głowy. Brahminowie z kokiem tzn. ci, którzy przebywają we wzniosłym stanie. Gdy będziecie przebywać wysoko, wszystko poniżej będzie bardzo małe. Nic nie będzie wydawać się czymś wielkim. Gdy znajdujesz się wysoko ponad, rzeczy poniżej wydają się bardzo małe. Jeżeli problem wydaje ci się wielki, powodem jest to, że widzisz go siedząc na dole. Gdy popatrzysz na niego z góry, nie będziesz musiał ciężko pracować. Zatem zawsze pamiętajcie, że jesteście brahminami, który mają kok. Dzięki temu nawet wielkie problemy staną się małe w sekundę. Wy nie jesteście tymi, którzy obawiają się problemów, ale tymi, którzy znajdują rozwiązania problemów i pokonują problemy. Aćća.

Tego ranka (18/04/84) w amrit veli brat miał atak serca i opuścił ciało w Madhubanie.

To są wzniosłe wersety, które Avjakt BapDada wtedy wypowiedział:

Wszyscy jesteście wzniosłymi duszami, które obserwują każdą scenę dramatu jako niezależni obserwatorzy, prawda? O każdej scenie, która jest w dramacie mówi się, że jest dobroczynna. Nic nowego! (mówiąc do jego bratowej) Co myślisz? Gdy obserwujesz każdą scenę zasiadając na tronie niezależnego obserwatora, jest korzyść dla ciebie, a także korzyść dla tamtej duszy. Rozumiesz to, prawda? W pamiętaniu jesteś formą Śakti, prawda? Śakti jest zawsze zwycięska. Odgrywasz całą swoją rolę jako zwycięska Śakti. To też jest rola. Odgrywając swoją rolę nie masz żadnych innych myśli. Każda dusza ma swoją indywidualną rolę. Teraz daj tej duszy współdziałanie spokoju i potęgi. On otrzymuje współdziałanie od tak wielu z boskiej rodziny, a więc nie ma o czym myśleć. To jest wielkie miejsce pielgrzymki, prawda? On był wielką duszą, a to jest wielkie miejsce pielgrzymki. Zawsze myśl o wielkości. Wszyscy siedzicie w pamiętaniu, prawda? Ukochane dziecko skończyło swoje konto w starym ciele, pozostawiło je i przeszło do przygotowań nowego ciała. Dlatego każdy teraz daje tej fortunnej duszy współdziałanie spokoju i potęgi. To jest specjalna usługa. Nie wchodź w pytania „Dlaczego?” ani „Co?”, ale sama, jako uosobienie potęgi, rozprzestrzeniaj na świat promienie spokoju. On jest wzniosłą duszą, duszą, która zarobi dochód, więc nie ma o czym myśleć. Czy rozumiesz?


Błogosławieństwo:
Błogosławieństwo: Stań się zwycięzcą przeszkód, mając świadomość swojej anielskiej formy i doświadczając ojcowskiego baldachimu ochrony.

Jak tylko budzisz się na amrit welę, wprowadź do świadomości: Ja jestem aniołem. Daj Ojcu Brahmie ten dar, który On kocha, a BapDada swoimi ramionami będzie obejmować cię każdego dnia w amrit weli i będziesz doświadczać, że huśtasz się w ramionach Baby w ponadzmysłowej radości. Nawet jeśli jakaś przeciwna sytuacja lub przeszkoda pojawi się przed tymi, którzy utrzymują świadomość anielskiej formy, Ojciec stanie się dla nich baldachimem ochrony. Zatem, doświadczając ojcowskiego baldachimu ochrony i Jego miłości, stań się zwycięzcą przeszkód.

Hasło:
Dusza, która jest uosobieniem szczęścia, swoim własnym oryginalnym stanem łatwo odniesie zwycięstwo nad przeciwnymi sytuacjami.