06.09.20    Avyakt Bapdada     Polish Murli     16.03.86     Om Shanti     Madhuban


Duchowa musztra.


BapDada patrzy na stan słodkiej ciszy wszystkich dzieci, by zobaczyć, w jakim stopniu każde z was ma za sobą praktykę umacniania się w stanie ciszy sekundę. Czy potrafisz umocnić się w tym stanie kiedy chcesz, czy potrzebujesz na to czasu? Twoja wieczna forma jest słodką ciszą, podczas gdy twoja oryginalna forma jest wchodzeniem w dźwięk. Jednak twoją oryginalną i wieczną sanskarą jest cisza. Zatem, znając swoją wieczną sanskarę, swoją wieczną formę i swoją wieczną naturę, czy potrafisz ustabilizować się w tej formie kiedy tylko chcesz? Masz za sobą 84 życia wchodzenia w dźwięk i twoją praktyką dlatego zawsze było wchodzenie w dźwięk. Jednak, ponieważ twoja wieczna forma jest ciszą i ponieważ teraz jest koniec cyklu, masz wrócić do domu ciszy. Czas powrotu do domu jest już blisko. Teraz jest czas na zakończenie wszystkich ról początku, środka i końca, trzech aspektów czasu, i umocnienie się w swojej wiecznej formie i w swoim wiecznym stanie. Dlatego obecnie ta praktyka jest konieczna. Sprawdzaj siebie, by zobaczyć, czy stałeś się zwycięzcą swoich fizycznych narządów. Kiedy nie chcesz wchodzić w dźwięk, czy dźwięk ust pociąga cię? To się nazywa duchową musztrą.

Tak jak obecnie mówi się, że lekarstwem na wszystkie choroby są ćwiczenia, podobnie, aby teraz uczynić duszę potężną, musisz praktykować to duchowe ćwiczenie. Bez względu na to, jaka może być atmosfera wokół ciebie, nawet jeśli są jakieś zakłócenia, teraz, będąc w środku dźwięku, masz praktykować przez długi czas stan poza dźwiękiem. Tworzenie spokojnego stanu w spokojnej atmosferze nie jest czymś wielkim. Teraz musicie praktykować bycie spokojnym w samym środku niepokoju. Czy wiecie, jak mieć taką praktykę? Niezależnie od tego, czy jest to zaburzenie spowodowane twoimi słabościami, czy zaburzenie bezużytecznymi myślami z powodu twoich sanskar, czy w czasie takich zaburzeń potrafisz uczynić siebie nie do zachwiania, czy zajmuje to trochę czasu? Kiedy zajmuje to trochę czasu, może cię oszukać w każdej chwili. W momencie zakończenia (na końcu) nie będziesz mieć dużo czasu. Końcowy egzamin będzie trwać tylko kilka sekund albo kilka minut. Swój numer otrzymasz w oparciu o to, w jakim stopniu pozostałeś nie do zachwiania w samym środku atmosfery zaburzeń. Jeżeli teraz potrzebujesz czasu na to, by stać się nie do zachwiania w atmosferze zaburzenia i taka jest twoja praktyka przez długi czas, to jaki będzie wynik na końcu? Dlatego praktykuj ćwiczenie duchowej musztry. Musisz być w stanie ustabilizować swój umysł gdziekolwiek chcesz, tak długo, jak chcesz. Końcowy egzamin jest bardzo łatwy i powiedziano wam wcześniej, jaki egzamin otrzymacie, ale numer każdy z was otrzyma w bardzo krótkim czasie. Niech wasz stan będzie potężny.

Podczas gdy każdy z was ma wszystko – ciało, związki swojego ciała, sanskary swojego ciała, ludzi wokół siebie, dobytek, wibracje i atmosferę – niech żadne z nich nie przyciąga was. Nazywa się to byciem zwycięzcą przywiązania i posiadaniem potężnej formy. Czy masz taką praktykę? Ludzie będą płakać, a ty pozostaniesz niewzruszony. Bez względu na to, jak bardzo żywioły natury i Maja wysuną swoje ostateczne roszczenia i przyciągną was do siebie, macie pozostać pochłonięci miłością Ojca, będąc jednocześnie kochającymi i niezależnymi (oddzielonymi). To się nazywa patrzeć i nie widzieć, słyszeć i nie słuchać. Niech będzie taka praktyka. To się nazywa stanem bycia w formie słodkiej ciszy. Niemniej jednak BapDada daje wam czas. Jeżeli czegoś brakuje, możesz wypełnić tę lukę teraz, ponieważ zostało wam powiedziane o koncie długiego czasu. Obecnie macie jeszcze małą szansę, a więc musicie zwracać całą uwagę na tę praktykę. W zależności od tej praktyki zdasz z wyróżnieniem albo tylko zdasz. Czy masz taką praktykę? Kiedy zadzwoni dzwon czasu, będziesz gotowy czy pomyślisz, że jeszcze musisz się przygotować? Różaniec ośmiu klejnotów jest mały z powodu tej szczególnej praktyki. To potrwa bardzo krótko. Wy mówicie, że każdy ma prawo do wzięcia dziedzictwa wyzwolenia lub dziedzictwa wyzwolenia w życiu w sekundę. Otrzymanie numeru w czasie zakończenia też jest kwestią krótkiego czasu. Niech nie będzie wtedy najmniejszego zaburzenia. Po prostu masz powiedzieć „punkt” i umocnić się w tym stanie. Ten punkt nie powinien się chwiać. Nie powinno być tak, że w tym czasie zaczynasz praktykować „jestem duszą, jestem duszą”. To nie będzie działać, ponieważ zostało wam już powiedziane, że atak będzie ze wszystkich stron. Wszystko będzie miało ostatnią próbę. Cała potęga żywiołów, cała potęga Mai – to wszystko przyjdzie, by cię sprawdzić. To będzie ich ostatnia próba (sprawdzian), a także twój ostatni (ostateczny) stan bycia karmatycznym i wolnym od karmicznych niewoli. Sceny po obu stronach będą bardzo potężne. I z jednej, i z drugiej strony będzie to pełna siła. Wasze zwycięstwo w sekundę spowoduje, że zabrzmią bębny zwycięstwa. Czy rozumiesz, na czym polega ostatni egzamin? Wszyscy macie i musicie utrzymywać czystą myśl, że chcecie stać się numer jeden. Staniesz się numer jeden tylko gdy wygrasz we wszystkim, co będzie dziać się w wokół ciebie. Jeżeli będziesz mieć najmniejszą bezużyteczną myśl w jakiejś sytuacji albo jeśli twój czas będzie marnowany, twój numer będzie niższy. Zatem, sprawdź wszystko. Sprawdź wszystko wokół siebie. Podwójni cudzoziemcy chcą iść szybko we wszystkim. Dlatego zacznijcie od teraz, czyńcie intensywny wysiłek i zwracajcie pełną uwagę na tę praktykę. Czy rozumiecie? Znacie pytanie i znacie też czas, a więc wszyscy powinniście zdać. Jeżeli znasz pytanie wcześniej, potrafisz przygotować się, a następnie zdać. Wszyscy zdacie, prawda? Aćća.

W tym sezonie skarbiec BapDady był stale otwarty na spotkanie ze wszystkimi. Baba powie wam później o tym, co wydarzy się w przyszłości. Teraz oczywiście weźmiecie z tego otwartego skarbca to wszystko, po co przybyliście. Sceny dramatu zawsze się zmieniają, ale w tym sezonie, czy są to ludzie Bharatu, czy podwójni cudzoziemcy, wszyscy otrzymali specjalne błogosławieństwa. BapDada spełni obietnicę, którą złożył. Jedzcie owoc tego sezonu, a tym owocem jest spotkanie i błogosławieństwa. Wszyscy przybyliście, aby jeść owoc sezonu, prawda? BapDada jest również zadowolony widząc dzieci, ale w świecie fizycznym wszystko trzeba wziąć pod uwagę. Przynajmniej teraz doświadczajcie przyjemności. BapDada potem powie wam o tym, na końcu sezonu.

Mimo że miejsca, gdzie służycie, są różne, cel służenia jest ten sam. Zapał i entuzjazm jest taki sam i dlatego BapDada nadaje wszystkim miejscom szczególne znaczenie. Nie jest tak, że jedno miejsce jest ważniejsze od drugiego. Wszędzie tam, gdzie udały się dzieci, z całą pewnością wynurzy się z tego miejsca taki czy inny specjalny wynik. Czy wynik u niektórych jest widoczny szybko, a u innych wymaga czasu, to jednak każde miejsce ma swoją specjalność. Tak wiele dobrych klejnotów wyłoniło się. Nie myślcie, że jesteście zwyczajni. Wszyscy jesteście specjalni. Jeżeli ktoś z was nie byłby specjalny, nie dotarłby do Ojca. Są specjalności i niektórzy z was już używają swoich specjalności w usłudze, a inni jeszcze przygotowują się do tego. Jednak wszyscy jesteście specjalnymi duszami. Wszyscy jesteście maharati i mahawirami. Gdyby Baba chwalił każdego, zostałby przygotowany długi różaniec. Jeśli popatrzycie na Szakti, każda Szakti jest wielką duszą i jest widoczna jako dobroczyńca świata. Jesteście takie, prawda? Czy może jesteście dobroczyńcami tylko swoich miejsc? Aćća.

Amrit wela jest czasem na wzniosłe osiągnięcia.

Dzisiaj Pan Duchowego Ogrodu patrzy na swój duchowy ogród różany. Tylko w tym zbieżnym wieku BapDada tworzy taki duchowy, różany ogród. BapDada widzi woń duchowości duchowych róż, a także widzi piękno kwitnących duchowych róż. Wszystkie pachną, ale woń niektórych jest stała, natomiast zapach niektórych trwa tylko przez krótki czas. Niektóre róże stale kwitną, natomiast inne czasami kwitną, a innym razem więdną z powodu upału lub pogody. Mimo to, każdy jest duchową różą w ogrodzie Pana Duchowego Ogrodu. Niektóre duchowe róże mają szczególnie zapach wiedzy. Niektóre róże mają szczególnie zapach pamiętania, inne mają zapach dharny, a jeszcze inne mają szczególnie zapach wykonywania usługi. Niektóre są takimi różami, że są pełne wszystkich rodzajów zapachów. Zatem na kogo najpierw spojrzelibyście w ogrodzie? Na te kwiaty, których woń was przyciąga z odległości! Spojrzenie każdego najpierw byłoby pociągnięte do nich. Pan Duchowego Ogrodu zawsze widzi swoje duchowe róże, ale w kolejności. On również ma miłość do każdej z was, róże, ponieważ wy macie głęboką miłość do Pana Ogrodu. Kwiaty kochają swojego Pana, a Pan kocha swoje kwiaty. Jednak duchowe róże, które zawsze mogą być trzymane na wystawie, to są te, które są zawsze pełne wszystkich rodzajów zapachów i zawsze kwitną. Zwiędłych nigdy nie trzyma się na wystawie. Każdego dnia podczas amrit weli, dając specjalne utrzymanie miłości i potęgi, BapDada świętuje spotkanie z duchowymi różami.

Amrit wela jest specjalnym czasem na otrzymywanie utrzymania od Boga. Amrit wela jest specjalnym czasem na świętowanie spotkania z Bogiem. Jest to czas na duchową rozmowę. Amrit wela jest czasem na łatwe osiąganie błogosławieństw ze skarbca błogosławieństw Niewinnego Pana. Memoriał osiągania każdego owocu, który zapragniesz, od Niewinnego Pana, pochodzi z tego czasu amrit weli. Jest to czas na zdobywanie skarbów z otwartego skarbca, bez żadnego wysiłku. Wiecie o tym pięknym czasie ze swojego doświadczenia, prawda? Tylko ci, którzy są doświadczeni, będą wiedzieć o tym wzniosłym szczęściu i wzniosłych osiągnięciach. Zatem BapDada jest zadowolony, widząc wszystkie duchowe róże. BapDada również mówi: Wah! Moje duchowe róże! Wy śpiewacie pieśń „Wah! wah!”, a więc BapDada również śpiewa tę samą pieśń. Rozumiecie?

Słyszeliście wiele murli. Usłyszawszy je, teraz staliście się pełni. Obecnie przygotowujecie plany, by stać się wielkimi dawcami i rozdawać wszystko. Ten entuzjazm jest bardzo dobry. Dzisiaj jest kolej tych z Wielkiej Brytanii (UK), to znaczy tych, którzy są OK. BapDada zawsze uśmiecha się, słysząc wyrażenie podwójnych cudzoziemców. Jakie wyrażenie? „Dziękuję”. Mówiąc „Dziękuję”, stale również pamiętacie Ojca, ponieważ po pierwsze, z serca mówicie „Dziękuję” do Ojca. Zatem kiedykolwiek, komukolwiek mówicie „Dziękuję”, po pierwsze pamiętacie Ojca, prawda? W życiu brahmińskim podziękowania są najpierw, automatycznie, dla Ojca. Siedząc i chodząc, wiele razy mówicie „Dziękuję”. To jest również metoda na pamiętanie Ojca. Ci z UK stali się instrumentami, aby umożliwić spotkanie tym, którzy mają różną ograniczoną władzę. Jest władza wielu rodzajów wiedzy. Wy umożliwiliście tym z różnymi rodzajami władzy, tym z różnych sektorów, z różnych religii i różnych języków, spotkanie w jednym brahmińskim klanie, brahmińskiej religii i brahmińskiego języku. Brahmini mają swój język, którego nowi nie potrafią zrozumieć. Zastanawiają się, o czym wy mówicie. A więc brahmini mają swój język i swój słownik. Zatem ci z UK są stale zajęci jednoczeniem wszystkich, prawda? Jest was dobra ilość i jest również głęboka miłość. Każde miejsce ma swoją specjalność, ale dzisiaj Baba mówi o tych z UK. Specjalność miłości do jagji i bycia współdziałającym z jagją jest bardzo jasno widoczna. Zdobywacie dobry numer, po pierwsze w odkładaniu na każdym kroku części dla jagji, to znaczy dla Madhubanu. Bezpośrednie pamiętanie Madhubanu staje się specjalną windą. W każdym zadaniu i na każdym kroku jest pamiętanie Madhubanu, to znaczy, Ojca, nauki Ojca, Brahma bhodżan Ojca i spotkania z Ojcem. Madhuban automatycznie przypomina wam o Ojcu. Gdziekolwiek mieszkacie, pamiętanie Madhubanu oznacza specjalną miłość, która staje się windą. Wtedy jesteście uwalniani od trudu wspinaczki. Po prostu włączacie włącznik i docieracie tam w sekundę.

BapDada nie pragnie innych diamentów ani pereł. Dla Ojca nawet coś malutkiego, danego z miłością, jest jak klejnot. To dlatego został zapamiętany surowy ryż Sudamy. Znaczenie tego jest następujące: nawet dzięki maleńkiej igle, pamiętasz Madhuban z miłością. A więc to również staje się drogocennym klejnotem, ponieważ wartość leży w miłości. Wartością jest miłość. Jeśli ktoś daje dużo czegoś, ale bez miłości, to nie jest gromadzone, natomiast jeśli dasz nawet trochę z miłością, wtedy nagromadzone jest milionkrotnie. Ojciec lubi, gdy jest miłość. Specjalnością tych z UK jest to, że od początku mieli miłość do jagji i współdziałali z jagją. To jest również łatwa joga. Współdziałanie jest łatwą jogą. Gdy macie myśl współdziałania, pamiętacie Ojca, prawda? Zatem ci, którzy współdziałają, automatycznie stają się łatwymi joginami. Macie jogę z Ojcem i z Madhubanem, to znaczy z BapDadą. Ci, którzy stają się współdziałający, zdobywają dobry numer w przedmiocie łatwej jogi. Ojciec kocha współdziałanie z serca. To dlatego memoriał, świątynia Dilwala, została wybudowana tutaj. Ojciec, Zdobywca Serc, kocha miłość z serca i współdziałanie z serca. Ci z małymi sercami są zadowoleni z małych transakcji, natomiast ci z dużymi sercami zawierają nieograniczone transakcje. Fundamentem jest duże serce, a więc rozwój też jest bardzo duży. Na pewno widzieliście drzewa, gdzie nawet konary stają się jak pień. Zatem pień i gałęzie wynurzyły sę z fundamentu Wielkiej Brytanii (UK). Teraz nawet te gałęzie stały się pniami i z tych pni wyrastają gałęzie. Na przykład, wynurzyły się Australia, Ameryka, Europa i Afryka. Wszystkie stały się pniami. Gałęzie wyrastają bardzo dobrze z każdego pnia, ponieważ fundament staje się mocny dzięki wodzie miłości i współdziałania. To dlatego wzrost jest dobry i owoc jest również dobry. Aćća.

Błogosławieństwo:
Miej pokorne serce i wyrzekając się świadomości ciała, uwolnij się od gniewu.

Dzieci, które wyrzekają się świadomości ciała, nigdy nie mogą złościć się, ponieważ są dwa powody złości. 1. Gdy ktoś kłamie. 2. Gdy ktoś zniesławia. Te dwie rzeczy rodzą gniew. W takich sytuacjach, dzięki błogosławieństwu pokornego serca, miej miłosierdzie dla tych, którzy ciebie zniesławiają, obejmij tych, którzy cię obrażają, uważaj tych, którzy cię znieważają, za swoich przyjaciół, a powie się wtedy, że to jest cud. Gdy pokażesz takie przekształcenie, zostaniesz ujawniony światu.

Hasło:
Aby doświadczać przyjemności, wyrzeknij się jakiejkolwiek zależności od Mai i stań się wolny.