07.04.19    Avyakt Bapdada     Polish Murli     29.04.84     Om Shanti     Madhuban


Różne specjalności duchowych gwiazd Słońca Wiedzy.


Dzisiaj Słońce Wiedzy i księżyc wiedzy patrzyli na różnorodność swoich gwiazd. Niektóre są kochającymi gwiazdami, niektóre są szczególnie współdziałającymi gwiazdami, niektóre są gwiazdami łatwymi joginami, niektóre są wzniosłymi, pełnymi wiedzy gwiazdami, a inne są gwiazdami, które mają entuzjazm dla specjalnej usługi. Niektóre są gwiazdami, które jedzą owoc wysiłku, a inne są gwiazdami łatwego sukcesu. W ten sposób wszyscy są gwiazdami z różnymi specjalnościami. Ponieważ wy, wszystkie gwiazdy, otrzymujecie duchowe oświecenie od Słońca Wiedzy, stałyście się lśniącymi gwiazdami. Jednak błysk specjalności każdego rodzaju gwiazdy jest inny. Tak jak wpływ fizycznych gwiazd umożliwia wam osiągnięcie różnorodnych owoców na chwilę, w ten sam sposób wy, duchowe gwiazdy Słońca Wiedzy, również macie związek ze wszystkimi duszami, który daje niezniszczalne osiągnięcie. Jakąkolwiek specjalnością napełniona jest każda gwiazda, zgodnie ze swoją specjalnością gwiazda ta staje się instrumentem umożliwiającym innym osiągnięcie owocu. W takim stopniu, w jakim wy sami jesteście blisko księżyca wiedzy i Słońca Wiedzy, odpowiednio wprowadzacie innych w bliski związek ze sobą. Następnie, w oparciu o specjalności, które otrzymaliście od Słońca Wiedzy, a także w oparciu o potęgę tych bezpośrednich specjalności, wprowadzacie ich blisko w bezpośredni związek ze Słońcem Wiedzy i księżycem wiedzy. Jesteście takimi potężnym gwiazdami, prawda? Jeśli wy sami nie jesteście potężni lub blisko, nie możecie umożliwić innym nawiązania bezpośredniego połączenia. Ponieważ sami jesteście oddaleni, jakąkolwiek potęgę, związek i połączenie inni są w stanie osiągnąć poprzez was, zgodnie z waszą specjalnością, będą osiągać to odpowiednio do swojej zdolności. Nie będą mieć siły na otrzymanie bezpośredniej potęgi. Dlatego, tak jak Słońce Wiedzy jest Najwyższe ze Wszystkich, tak specjalne gwiazdy są również wysoko. W przeciwnym razie nie mogłyby doświadczyć wzniosłego stanu. One są w stanie mieć osiągnięcie zgodnie ze swoją zdolnością. Nie doświadczają stanu tak potężnego, jak powinny.

Słowa, które stale wynurzają się w umysłach i z ust takich dusz, to: „Powinno być tak, ale nie jest. Powinienem tym się stać, ale jeszcze się nie stałem. To powinienem zrobić, ale nie jestem w stanie tego zrobić.” Nazywane są one duszami, które robią wszystko zgodnie ze swoją zdolnością. Nie są to dusze, które są napełnione wszystkimi potęgami. Takie dusze nie są w stanie być niszczycielami przeszkód dla siebie ani dla innych. Jak tylko pójdą naprzód, pojawia się przeszkoda. Usuwają przeszkodę, mają odwagę, stają się szczęśliwe i wtedy pojawia się inna przeszkoda. Linia życia, to znaczy linia ich wysiłku nie jest cały czas klarowna. Poruszają się metodą kilku kroków do przodu i zatrzymania się, a następnie ponownie kilku kroków do przodu, i sprawiają, że również inni idą naprzód w ten sposób. Ponieważ zatrzymują się i zaczynają, nie doświadczają przez cały czas dużej prędkości. Czasami mają stan chodzenia, czasami stan wznoszenia się, a innym razem stan fruwania. Nie doświadczają stanu stale stabilnego ani potężnego. Czasami są problemem, a czasami uosobieniem rozwiązań, ponieważ działają zgodnie ze swoją zdolnością. Nie mają siły, by przyswoić wszystkie potęgi od Słońca Wiedzy. Z pewnością, od czasu do czasu, potrzebują wsparcia. Nazywa się je duszami, które mają wszystko zgodnie ze swoją zdolnością.

Wjeżdżacie na wysoką górę, żeby przybyć tutaj i bez względu na to, jakim rodzajem pojazdu wjeżdżacie, czy jest to autobus, czy samochód, ponieważ ma on potężny silnik, jesteście w stanie przyjechać bezpośrednio i szybko, bez zatrzymywania się po powietrze czy wodę. Jeśli silnik jest słaby, musicie zatrzymywać się, żeby wziąć więcej powietrza albo wody. Ne możecie podróżować non-stop, musicie się gdzieś zatrzymać. W ten sam sposób, dusze, które mają wszystko zgodnie ze swoją zdolnością, nie są w stanie szybko dotrzeć do swojego celu fruwającego stanu bez wsparcia od takiej czy innej duszy, jakiegoś zbawienia lub udogodnienia. Czasami mówią: „Dzisiaj nie byłem zbyt szczęśliwy. Dzisiaj moja joga nie była zbyt potężna. Dzisiaj jestem słaby w tej konkretnej dharnie, nawet mimo że wszystko rozumiem. Dzisiaj nie mam entuzjazmu do usługi.” Czasami potrzebują wody, czasami potrzebują powietrza, a czasami potrzebują popchnięcia. Czy nazwalibyście to potężnym? „Jestem tym, który ma wszystkie prawa. W braniu swoich praw jestem numer jeden. Nie jestem gorszy niż ktoś inny.” Natomiast, co mówicie, gdy przychodzi do zrobienia czegoś? „Jestem jeszcze młody. Jestem jeszcze nowy. Nie jestem taki stary. Jeszcze nie stałem się kompletny. Jest jeszcze trochę czasu. To jest wina seniora, nie moja. Ja nadal się uczę, nauczę się tego. BapDada zawsze mówi: Każdy powinien dostać szansę. Ja również powinienem dostać tę szansę. Powinieneś mnie posłuchać.” Gdy ubiegasz się, mówisz, że powinieneś to zdobyć, natomiast gdy przychodzi do zrobienia czegoś, mówisz, że zrobisz tylko to, co robią seniorzy. W roszczeniu swoich praw mówisz, że chcesz je teraz, natomiast w robieniu czegoś mówisz, że kiedyś to zrobisz. Stajesz się seniorem w braniu i juniorem w robieniu. To jest nazywane byciem duszą, która robi wszystko zgodnie ze swoją zdolnością.

Widząc tę zabawną grę, BapDada stale się uśmiecha. Ojciec jest najmądrzejszy ze wszystkich, ale ci, którzy są tak jak On mądrzy, nie są gorsi. Dlatego, z bycia duszami, które działają zgodnie ze swoją zdolnością, stańcie się wszechmocnymi autorytetami, takimi jak Ojciec. Stańcie się tymi, którzy coś robią. Wtedy automatycznie otrzymacie owoc potężnych działań oraz owoc dobrych życzeń i czystych uczuć. Wszystkie osiągnięcia, z pewnością, podążą za tobą jak cień. Po prostu stale poruszajcie się naprzód z oświeceniem, które otrzymaliście od Słońca Wiedzy, a cień wszystkich osiągnięć z pewnością będzie podążać za wami. Czy rozumiecie?

Dzisiaj Baba widział splendor gwiazd, które są takie jak ich zdolność oraz tych, które są potężne. Aćća.

Każdy przybył tutaj, biegnąc szybko. Dotarliście do domu Ojca, zatem On mówi do was, dzieci: Witam! Bez względu na to, jaką i jak dużą i przestrzeń macie, to jest wasz dom. Domu nie rozbudowuje się w jeden dzień, ale ilość was zwiększyła się, prawda? Wszyscy muszą zostać zakwaterowani. Przestrzeń i czas muszą zostać dostosowane do ilości. Wszyscy zostaliście zakwaterowani, prawda? Oczywiście, do wszystkiego będzie kolejka. Mimo to, wszyscy jesteście bardzo, bardzo fortunni, że dostaliście zakwaterowanie w samym Pandaw Bhawan i sąsiadujących z nim budynkach. Kolejka nie wyszła jeszcze na zewnątrz. Rozwój musi następować i będą kolejki. Stale bądźcie po prostu w szczęściu i wygodzie, w każdej sytuacji. Nigdy i nigdzie indziej nie znajdziecie takiego komfortu serca, jaki otrzymujecie w domu Ojca. Dlatego w każdej sytuacji bądźcie zadowoleni. Nawet 1 metr (3 stopy) kwadratowy lądu błogosławieństw zbieżnego wieku jest bardziej wzniosły niż pałace złotego wieku. Otrzymaliście tyle miejsca, żeby usiąść, i to bardzo wzniosłego miejsca. Będziecie pamiętać te dni! Teraz przynajmniej dostajecie driśti i toli. Później będziecie musieli stać się tymi, którzy umożliwiają innym otrzymanie driśti i toli. Następuje ekspansja i jest to kwestia szczęścia. Bądźcie szczęśliwi, cokolwiek otrzymujecie i jakkolwiek to otrzymujecie. Ekspansja oznacza korzyść. Aćća.

Ci z Karnataki są szczególnie kochanymi, dawno zagubionymi i teraz odnalezionymi. Ci z Maharaśtry są również tymi, których jest wiele. Delhi także dotarło. Obyście wszyscy stale się rozrastali! U.P. nie jest gorsze od innych. Każde miejsce ma swoją specjalność. Baba powie wam o tym innym razem.

BapDada również musi rozważyć ograniczenie czasu, ponieważ musi brać oparcie ciała. To jest przecież ciało, które wypożyczył, a nie jego własne ciało. BapDada staje się odpowiedzialny za ciało. Dlatego Pan Nieograniczonego jest uwiązany ograniczeniami. W subtelnym rejonie jest to nieograniczone. Tutaj Baba musi brać pod uwagę system, czas i siłę ciała. Przyjdźcie do nieograniczonego i świętujcie spotkanie. Tam nikt wam nie powie: Przyjdź teraz, a teraz wracaj. Lub: Przychodźcie w kolejności. Macie otwarte zaproszenie, to znaczy macie pełne prawa. Możecie przyjść o 2 rano lub 4 rano. Aćća.

Wszystkim stale wzniosłym, potężnym duszom; specjalnym duszom, które są zawsze blisko i są równe oraz które są stabilne w najwyższym stanie, tak jak Słońce Wiedzy; odważnym duszom, które stale mają zapał i entuzjazm mówienia „najpierw ja”, jeśli chodzi o wykonywanie każdego czynu; wszystkim bliskim dzieciom, które czynią wszystkie dusze potężnymi, miłość pamiętanie i namaste od Słońca Wiedzy i księżyca wiedzy.

BapDada spotyka się z Dadi:

BapDada jest dumny z was, dzieci. Z czego jest dumny? Ojciec jest zawsze dumy, gdy widzi dzieci, które są Mu równe. Jak dumny jest Ojciec, gdy Jego dzieci wykonują jeszcze bardziej specjalne zadanie niż sam Ojciec? Przez cały dzień i noc, macie jedynie głęboką miłość zarówno dla pamiętania, jak i usługi. Jednak specjalnością dzieci mahawirów jest to, że umieszczają pamiętanie przed usługą. Konnica i piechota umieszczają najpierw usługę, potem pamiętanie. Dlatego jest różnica. Jeśli najpierw jest pamiętanie, a potem usługa, jest sukces. Gdy najpierw umieszczacie usługę, wówczas cokolwiek wydarza się w usłudze, czy jest to dobre, czy złe, to wpływa na was, natomiast gdy najpierw jest pamiętanie, wówczas z łatwością pozostajecie niezależni. Zatem Ojciec jest również dumny z takich dzieci, które są Mu równe. Kto w całym świecie ma takie dzieci, które są Mu równe? Jeśli Baba miałby mówić o specjalnościach każdego maharati od początku, to powstałaby Bhagawad. W Madhubanie, gdy Słońce Wiedzy i gwiazdy błyszczą razem, piękno nieba w Madhubanie staje się takie wzniosłe. Razem ze Słońcem Wiedzy z pewnością potrzeba gwiazd.

BapDada spotyka się z grupami par:

1) Ci, którzy pozostają na torach biegnących w jednym kierunku, są tymi, którzy poruszają się szybko, prawda? Jeden kierunek obojga – ten jeden kierunek – to są koła. Ci, którzy poruszają się w jednym kierunku, stale poruszają się z dużą prędkością. Oba koła mają być wzniosłe. To nie jest tak, że jedno jest wolne, a jedno jest szybkie, prawda? Oba mają być równe. W czynieniu intensywnego wysiłku, czy to Pandawowie są numer jeden, czy Śakit? Umożliwianie sobie nawzajem poruszania się naprzód oznacza poruszanie się naprzód samemu. Niech nie będzie tak, że umożliwiacie innym poruszanie się naprzód, a sami zostajecie z tyłu. Umożliwiać innym poruszanie się naprzód oznacza samemu poruszać się naprzód. Wszyscy jesteście fortunnymi duszami, prawda? Mieszkańcy Delhi i Mumbaju są szczególnie fortunni, ponieważ nawet podążając ścieżką, otrzymują wiele skarbów. Otrzymujecie towarzystwo, współdziałanie i nauki od specjalnych dusz. Jest to również błogosławieństwo, które otrzymujecie bez zaproszenia. Inni ludzie wykonują tyle starań. W całym swoim brahmińskim życiu lub w życiu usługi, te wzniosłe dusze udają się z trudem dwa do trzech razy do swoich miejsc, ale bez względu na to, czy je zapraszacie, czy nie, z łatwością przychodzą do was. Zatem kolor towarzystwa, które jest dobrze znane, towarzystwa specjalnych dusz, wnosi wam entuzjazm. Jesteście fortunnymi duszami, które tak łatwo otrzymują fortunę. Stale śpiewajcie piosenkę „Wah, moja wzniosła fortuna!” Zwrotem osiągnięcia, które otrzymujecie, jest bycie stale we fruwającym stanie. Bycie nie tymi, którzy zatrzymują się ani tymi, którzy idą, ale tymi, którzy stale fruwają.

2) Czy stale doświadczacie, że jesteście pod ochronnym baldachimem Ojca? Pamiętanie Ojca jest ochronnym baldachimem. Ci, którzy przebywają pod ochronnym baldachimem, zawsze są bezpieczni. Gdy pada deszcz lub jest burza, chowacie się pod baldachim. W ten sam sposób, pamiętanie Ojca jest ochronnym baldachimem. Ci, którzy przebywają pod ochronnym baldachimem, z łatwością stają się pogromcami Mai. Zapomnieć o pamiętaniu oznacza wyjść spod ochronnego baldachimu. Niech pamiętanie Ojca zawsze będzie z wami. Ci, którzy w ten sposób przebywają pod ochronnym baldachimem, zawsze otrzymują pomoc Ojca. Stale otrzymują pomoc każdej potęgi. Nigdy nie stają się słabi i nie ulegają Mai. Maja nie sprawia, że czasami zapominasz pamiętać, prawda? Przez 63 wcielenia stale zapominaliście; teraz wiek zbieżny jest wiekiem na przebywanie w pamiętaniu. Teraz nie zapominajcie. Zapominając, potykaliście się i doświadczaliście smutku. Zatem, jak teraz możecie zapominać? Teraz jesteście tymi, którzy stale przebywają w pamiętaniu.

Podczas pożegnania:

Wiek zbieżny jest czasem spotkania. Im więcej się spotykacie, tym bardziej wzrasta wasze oczekiwanie na spotkanie. Niech będzie czyste pragnienie spotkania, ponieważ to czyste pragnienie spotkania uczyni was pogromcami Mai. Ta czysta myśl o spotkaniu umożliwia wam stałe pamiętanie Ojca. Niech tak się wydarzy. Gdy to się spełni, wiek zbieżny skończy się. Wszystkie inne pragnienia zostały spełnione, ale bycie stale zanurzonym w pamiętaniu jest czystym pragnieniem, które umożliwi wam poruszanie się naprzód. Tak jest, prawda? Zatem będziecie stale świętować melę spotkania, przez cielesną lub awjakt formę. Spotkanie awjakt jest wyjątkowe na swój sposób, a cielesne spotkanie jest wyjątkowe na swój sposób; dobrze jest się spotykać. Aćća. Ranek będzie zawsze czysty i wzniosły. Tamci ludzie po prostu mówią „Dzień dobry”, ale tutaj ranek jest czysty i wzniosły. Każda sekunda jest czysta i wzniosła. Dlatego, gratulacje za każdą sekundę. Aćća.

Błogosławieństwo:
Bądź tak jak Ojciec wszechmocnym autorytetem, który łatwo przestrzega oryginalnej religii czystości dzięki towarzystwu Ojca.

Oryginalną dharmą (religią, sposobem życia) dusz jest czystość, ponieważ nieczystość jest zewnętrzną dharmą. Gdy masz wiarę w swoją oryginalną dharmę, to zewnętrzna dharma nie może tobą zachwiać. Jeżeli rozpoznajesz Ojca dokładnie i trzymasz Go przy sobie, wtedy jest ci bardzo łatwo przyjąć swoją oryginalną dharmę czystości, ponieważ twoim towarzyszem jest Wszechmocny Autorytet. Nieczystość nie może pojawić się przed tymi, którzy są wszechmocnymi autorytetami tak jak Ojciec, dziećmi Wszechmocnego Autorytetu. Jeżeli Maja przychodzi, nawet w twoich myślach, to jakaś brama z pewnością jest otwarta lub czegoś brakuje w twojej wierze.

Hasło:
Ci, którzy są znawcami trzech aspektów czasu, nigdy nie postrzegają niczego w jednym aspekcie czasu. Uważają, że w każdej sytuacji jest korzyść.