08.11.20    Avyakt Bapdada     Polish Murli     01.10.87     Om Shanti     Madhuban


Miłość Boga jest podstawą przekształcenia w życiu.


Dzisiaj Ocean Miłości przybył, aby spotkać się ze swoimi kochającymi dziećmi. Miłość Ojca i dzieci wiąże świat nicią miłości. Kiedy następuje spotkanie Oceanu Miłości i rzek wypełnionych miłością, rzeki pełne miłości stają się podobnie jak Ojciec oceanami miłości. Dlatego dusze świata automatycznie zbliżają się dzięki doświadczeniu miłości. Bez względu na to, w jakiej niewiedzy są dusze, jak kamienne mogły się stać przez długi czas pozbawienia miłości rodziny, dzięki czystej miłości i miłości Boga, dzięki miłości Bożej rodziny, nawet dusze takie jak kamień roztapiają się i stają się jak woda. To jest cud miłości Bożej rodziny. Bez względu na to, jak bardzo trzymają się z boku, Boża miłość automatycznie przyciąga je jak magnes i przybliża. Nazywa się to praktycznym owocem miłości Boga. Bez względu na to, jak bardzo niektóre dusze uważają, że należą do innej ścieżki, miłość Boga czyni je współdziałającymi, wiąże je nicią „Wszyscy jesteśmy jednością” i umożliwia im pójście naprzód. Mieliście to doświadczenie, prawda?

Miłość przede wszystkim sprawia, ze współdziałają. Stopniowo czyniąc ich współdziałającymi, z czasem automatycznie uczyni ich łatwymi joginami. Oznaką bycia współdziałającym jest to, że dzisiaj oni współdziałają, a jutro staną się łatwymi joginami. Miłość Boga jest podstawą przemiany, tzn. jest nasionem przekształcenia w życiu. Dusze, które mają w sobie nasiono doświadczenia miłości Boga, automatycznie sprawiają, że drzewo współdziałania rośnie i we właściwym czasie będzie widoczny owoc, którym jest to, że dusze staną się łatwymi joginami, ponieważ nasiono przekształcenia z całą pewnością rodzi owoce. Po prostu niektóre owoce pojawiają się szybko, podczas gdy inne pojawiają się w swoim czasie. Spójrzcie tylko, co wy wszędzie robicie, wszystkie dzieci, które są tak jak Ojciec oceanami miłości i sługami świata! Zasiewacie nasiona miłości Bożej rodziny na świecie. Gdziekolwiek pójdziecie, czy ktoś jest ateistą, czy teistą, nawet jeśli nie zna lub nie akceptuje Ojca, zdecydowanie czuje, że nie może otrzymać nigdzie indziej takiej miłości jak miłość Bożej rodziny, którą otrzymuje od was, Brahma Kumarów i Kumari, należących do klanu Sziwy. Ta dusza również uzna, że ta miłość i uczucie nie są zwyczajne, że jest to unikalna miłość, że jest to Boża miłość. A zatem, będąc ateistą, pośrednio staje się teistą, prawda? Skoro jest to Boża miłość, skąd się wzięła? Promienie automatycznie dowodzą istnienia słońca. Boża miłość, unikalna, duchowa miłość i altruistyczna miłość automatycznie dowodzą istnienia Ojca, Dawcy. Ponieważ doświadczają Bożej miłości, pośrednio nawiązują związek z Ojcem, Oceanem Miłości, ale nie wiedzą o tym, ponieważ początkowo Nasiono jest incognito, podczas gdy drzewo jest wyraźnie widoczne. Zatem nasiono Bożej miłości sprawia, że wszyscy w praktyczny sposób ujawniacie się jako współdziałający i łatwi jogini, zgodnie z czasem, i tak będzie nadal. Wszyscy służyliście, zasiewając nasiono Bożej miłości. Również zobaczyliście praktycznie dwa specjalne liście – dobre życzenia i czyste uczucia – które czynią innych współdziałającymi. Ten pień teraz wyrośnie i pokaże praktyczny owoc.

BapDada jest zadowolony, widząc różnorodność usługi wszystkich dzieci. Czy one dają wykłady, czy wykonują fizyczną usługę, sukces w usłudze osiąga się dzięki współdziałaniu wszystkich. Czy ktoś jest strażnikiem, czy ktoś opiekuje się naczyniami, dzięki współdziałaniu wszystkich pięciu palców, bez względu na to, jak duże i trudne może być zadanie, jest łatwe do wykonania. W ten sam sposób, dzięki współdziałaniu każdego brahmińskiego dziecka, każde zadanie okazywało się tysiąc razy łatwiejsze niż myśleliście. Czyj to jest cud? Wszystkich. Ktokolwiek współdziałał w tym zadaniu, czy doglądał czystości, czy wycierał stoły, wynikiem współdziałania każdego jest sukces. Potęga tego zgromadzenia jest wielka. BapDada zobaczył, że to było nie tylko z powodu dzieci, które przybyły do Madhubanu, ponieważ nawet te, które nie były tu obecne w postaci fizycznej, wszystkie brahmińskie dzieci z całego świata, z tej ziemi i z zagranicy, współdziałały dobrymi życzeniami i czystymi uczuciami w swoich umysłach. Ta forteca dobrych życzeń i czystych uczuć wszystkich dusz powoduje przemianę w duszach, bez względu na to, czy to Szakti, czy Pandawowie byli tego instrumentami. Oczywiście specjalni słudzy stają się instrumentami w każdym zadaniu, ale forteca atmosfery jest tworzona tylko dzięki współdziałaniu wszystkich. BapDada gratuluje dzieciom, które były instrumentami, ale przede wszystkim gratuluje wszystkim dzieciom. Dzieci, jakie gratulacje możecie złożyć ojcu, ponieważ stał się awjakt? On uczynił was, dzieci, instrumentami w fizycznej formie. Dlatego BapDada nieustannie śpiewa piosenki tylko o was, dzieci. Wy śpiewacie piosenki o Ojcu, a Ojciec śpiewa o was.

Wszystko, co zrobiliście, zrobiliście bardzo dobrze. Ci, którzy dawali wykłady, dali dobre wykłady, ci, którzy dekorowali scenę, dobrze ją dekorowali, a ci, którzy przygotowywali jedzenie, ci, którzy podawali jedzenie i ci, którzy kroili warzywa, byli szczególnie joga jukt. Pierwszą postawą jest krojenie warzyw. Gdyby warzywa nie były pokrojone, jaki posiłek można przygotować? Ci ze wszystkich działów byli instrumentami wszechstronnej usługi. Zostało już wam powiedziane, że gdyby ci, którzy utrzymują czystość, nie utrzymywali wszystkiego w czystości, nie byłoby takiego wpływu, takiego sukcesu, jaki osiągnęliście. Gdyby twarz każdego z was nie była wypełniona Bożą miłością, to jak byłoby możliwe osiągnięcie sukcesu w usłudze? Jakąkolwiek pracę każdy z was wykonał, wypełniliście ją miłością. Dlatego nasiono miłości zostało w nich zasiane. Zrobiliście to z zapałem i entuzjazme i dlatego inni też mieli zapał i entuzjazm. Chociaż była różnorodność, ze względu na nić miłości mówili tylko o jedności. To była specjalność baldachimu atmosfery. Atmosfera staje się ochronnym baldachimem. Ponieważ znajdowali się pod ochronnym baldachimem, bez względu na to, jakiego rodzaju sanskary mieli, byli pochłonięci wpływem miłości. Czy rozumiecie? Wszyscy mieliście największe z wszystkich obowiązki (odpowiedzialność). Wszyscy służyliście. Bez względu na to, jak bardzo chcieli mówić o czymś innym, nie mogli tego zrobić z powodu atmosfery. Nawet jeśli myśleli o czymś w swoich umysłach, nie byli w stanie o tym mówić, ponieważ, widząc praktyczne przekształcenie waszego życia, oni też automatycznie wciąż byli inspirowani do przekształcenia. Widzieliście praktyczny dowód, prawda? Potężniejszy niż dowód z pism jest praktyczny dowód. Wszystkie inne rodzaje dowodów nikną przy praktycznym dowodzie. To był wynik usługi. Nawet teraz, jeśli nadal będziecie ich zbliżać dzięki specjalności współdziałania z miłością, będą nawet bardziej nadal posuwać się naprzód w swoim współdziałaniu. Niemniej jednak tylko wtedy, gdy nastąpi współdziałanie wszystkich autorytetów, będzie głośno słychać dźwięk ujawnienia.

Tylko wtedy, gdy wszystkie specjalne autorytety spotkają się i przemówią jednym potężnym głosem, kurtyna ujawnienia otworzy się przed światem. A więc plany usługi, które obecnie zrobiliście, służą temu celowi, prawda? Jeśli ludzie ze wszystkich dziedzin, czyli wszystkie autorytety, połączą się z nami, staną się współdziałający i kochający, oni utworzą związek i staną się łatwymi joginami. Jeśli choćby jeden autorytet nie będzie współdziałać, to w jaki sposób zadanie „Globalne Współdziałanie”, które podjęliście, będzie sukcesem?

Obecnie został położony fundament szczególnych autorytetów. Religia jest wielkim autorytetem, prawda? Kładzenie fundamentu zaczęło się obecnie od tego specjalnego autorytetu. Zobaczyliście efekt miłości, prawda? Co mówili ludzie? „W jaki sposób potraficie zaprosić tutaj tak wielu z nich razem?” (odbyła się pierwsza konferencja wszystkich mahamandleszwarów z Indii) Tamci ludzie też się nad tym zastanawiali, prawda? Jednak była jedna nić miłości Boga i dlatego, chociaż mieli różne opinie, była tylko jedna myśl współdziałania. Podobnie, sprawcie, aby przedstawiciele wszystkich zawodów współdziałali w ten sam sposób. Oni stają się tym, ale przybliżcie ich jeszcze bardziej i uczyńcie ich bardziej współdziałającymi, ponieważ Złoty Jubileusz teraz się skończył, a więc teraz jesteście jeszcze bliżej ujawnienia. Diamentowy Jubileusz to znaczy sprawić, że dźwięk ujawnienia będzie słyszany głośno i wyraźnie. W tym roku kurtyna ujawnienia zaczęła się otwierać. Z jednej strony w Bharacie nastąpiło ujawnienie poprzez zagraniczne ziemie, a z drugiej strony był sukces wielkiego zadania mahamandleszwarów. Za granicą instrumentem stała się Organizacja Narodów Zjednoczonych; oni są szczególnie dobrze znani. W Bharacie bardzo dobrze znany jest autorytet religii. Zatem doprowadzić do ujawnienia dharamatm w oparciu o autorytet religii tzn. zacząć otwierać kurtynę ujawnienia. Na razie dopiero zaczęła się otwierać, ma się otworzyć. Nie otworzyła się w pełni, dopiero zaczęła się otwierać. Dzieci za granicą były instrumentami tego zadania. To też było specjalne zadanie. W specjalnym zadaniu ujawnienia staliście się instrumentami tego. BapDada składa specjalne gratulacje dzieciom za granicą, za bycie instrumentami do odegrania bohaterskiej roli w tym ostatecznym ujawnieniu. Stworzyliście zaburzenie w Bharacie, prawda? Dzwięk dotarł do uszu każdego. Ten dźwięk z zagranicy przynajmniej stał się instrumentalny w obudzeniu Kumbakarnów Bharatu. Jednak jak dotychczas oni tylko usłyszeli wasz głos, ale jeszcze nadal muszą być budzeni w taki sposób, aby powstali. Dźwięk dotarł jedynie do ich uszu. Kiedy dźwięk dociera do kogoś, kto śpi, on trochę się porusza, jest mały ruch. Zatem ruch został stworzony. W ruchu obudzili się trochę i zrozumieli, że coś w tym jest. Obudzą się, gdy wydacie głośniejszy dźwięk. Dźwięk był teraz trochę głośniejszy niż wcześniej. W ten sam sposób, to będzie cud, gdy wszystkie autorytety będą mieć sneh-milan (spotkanie z miłością) na scenie. Kiedy ujawnienie zadania Boga rozpocznie się od wszystkich dusz wszystkich autorytetów, kurtyna ujawnienia otworzy się całkowicie. Dlatego w programie, który teraz tworzycie, macie utrzymywać cel, że powinno być sneh-milan wszystkich autorytetów. Sneh-milan wszystkich autorytetow może się odbyć. Na przykład, kiedy zapraszacie zwykłych mędrców, to nie jest wielka rzecz, ale wy zaprosiliście mahamandaleszwarów. W rzeczywistości zgromadzenie to byłoby jeszcze wspanialsze, gdyby przybył Szankaraczaria. Jednak teraz jego fortuna również się otworzy. On przynajmniej wewnętrznie współdziała. Dzieci pracowały bardzo ciężko, ale trzeba wziąć pod uwagę opinie ludzi. Nadejdzie również dzień, kiedy wszystkie autorytety razem powiedzą, że najwznioślejszym autorytetem, Bożym autorytetem, duchowym autorytetem jest autorytet jednego Boga. To dlatego ułożyliście długoterminowy plan, prawda? Otrzymaliście cały ten czas, abyście mogli związać wszystkich nicią miłości i przybliżyć ich. Ta miłość stanie się magnesem, tak, że oni wszyscy razem wejdą na scenę Ojca jako grupa. Taki plan stworzyliście, prawda? Aćća.

Wy, słudzy, otrzymaliście praktyczny owoc całej usługi, jaką wykonaliście. Teraz jest kolej, aby nowe dzieci spotkały się z Babą. Wy wszyscy osiągnęliście teraz stan emerytury, nieustannie świętując spotkania. Teraz jest kolej waszych młodszych braci i sióstr. Ponieważ jesteście na emeryturze, daliście szansę innym. Oczywiście pragnienia wszystkich będą nadal rosły. Każdy powie, że nawet teraz powinien mieć szansę na spotkanie z Babą. Im więcej otrzymasz, tym bardziej wzrośnie twoje pragnienie. Co wtedy zrobisz? Dać szansę innym oznacza doświadczać pełnej satysfakcji, ponieważ starsi są doświadczeni. Jesteście uosobieniem osiągnięć. Dusze, które są uosobieniem osiągnięć, to te, które mają dobre życzenia dla każdego, te, które utrzymują innych przed sobą. A może uważacie, że również powinniście spotkać się teraz? W tym też macie być altruistyczni. Jesteście rozsądni. Rozumiecie początek, środek i koniec. Rozumiecie też czas. Rozumiecie wpływ materii. Każdy z was również rozumie swoją rolę. BapDada także zawsze chce spotkać się z wami, dzieci. Jeśli dzieci chcą się spotkać, to dlatego, że Ojciec najpierw chce się z wami spotkać, i dlatego wy, dzieci, też chcecie się spotkać. Jednak Ojciec musi również wziąć pod uwagę czas i materię. Kiedy On przychodzi do tego świata, musi wziąć pod uwagę wszystko to, co występuje w tym świecie. Kiedy On jest daleko stąd, w subtelnym rejonie, nie ma tam problemu z wodą, czasem ani zakwaterowaniem. Dzieci z Gudżaratu mieszkają blisko. A więc wy też otrzymaliście owoc tego, prawda? Specjalnością tych z Gudżaratu jest to, że są zawsze gotowi. Uczyniliście lekcję „Ha dżi” bardzo mocną i pozostajecie tam, gdzie dano wam miejsce. Macie również specjalność bycia szczęśliwymi w każdych okolicznościach. Gudżarat rozwija się dobrze. Entuzjazm do usługi uwalnia was od przeszkód, a także przynosi korzyści innym. Sukces jest w uczuciu służenia. Jeśli poczucie „ja” miesza się ze służeniem, nie jest to nazywane motywacją do służenia. Uczucie służenia przynosi sukces. Jeśli miesza się z nim uczucie „ja”, wymaga to więcej pracy i czasu, a ty sam nie jesteś nawet zadowolony. Dzieci, które mają motywację do służenia, same idą naprzód, a także umożliwiają innym iść naprzód. Wciąż doświadczacie fruwającego stanu. Macie dobrą odwagę. Tam, gdzie jest odwaga, BapDada zawsze pomaga w każdym zadaniu.

Maharati tak czy inaczej są wielkimi dawcami. Wy, maharati, którzy przybyliście, aby służyć, czy jesteście wszyscy wielkimi dawcami i dawcami błogosławieństw? Dać innym szansę jest także wielkim darem, błogosławieństwem. Wszystkie dawno zagubione, a teraz odnalezione dzieci zawsze współdziałają w odgrywaniu swojej roli zgodnie z czasem i tak będzie nadal. Oczywiście będzie pragnienie, ponieważ jest to czyste pragnienie. Jednak wiecie również, jak to zanurzyć. Dlatego wszyscy jesteście zawsze zadowoleni.

BapDada również chce świętować spotkanie z każdym dzieckiem. Na to nie powinny istnieć żadne ograniczenia czasu. Jednak w waszym świecie trzeba wziąć pod uwagę wszystkie występujące ograniczenia. Gdyby ich nie było, gdyby Baba śpiewał chwałę każdego specjalnego klejnotu, to byłoby tak wzniosłe. Można skomponować przynajmniej jedną piosenkę o specjalnościach każdego dziecka, ale… Dlatego Baba prosi was, abyście udali się do subtelnego rejonu, gdzie nie ma żadnych ograniczeń. Aćća.

Wszystkim dzieciom, które są zanurzone w miłości Boga; tym, które w każdej sekundzie współdziałają z każdym; tym, które otwierają kurtynę ujawnienia i ujawniają Ojca światu; wszystkim duszom, które stają się przyciągającymi wizerunkami i uosobieniem dającym praktyczny dowód; tym, którzy zawsze współdziałają w zadaniu Ojca i w zadaniu każdego i którzy sławią imię Jednego; takim dzieciom, które stają się specjalnymi bóstwami świata; specjalnym dzieciom świata, głęboka miłość i pamiętanie BapDady. Wraz z tym, wszystkim dzieciom z tej ziemi i z zagranicy, które są blisko i które przychodzą do Ojca z miłością, przyjmijcie od BapDady gratulacje za wasze służenie, a także specjalną miłość i pamiętanie.

Błogosławieństwo:
Stań się niezależnym obserwatorem, takim jak lotos, i dzięki specjalności bycia pełnym wiedzy chroń siebie od wszelkich konfliktów sanskar.

Do samego końca niektórzy będą mieć sanskary pokojówki, a inni sanskary króla. Nie czekaj, aż ich sanskary się zmienią, ale niech nikt nie ma wpływu na ciebie, ponieważ, po pierwsze, sanskary każdego są inne, a po drugie, one przychodzą jako forma Mai. Dlatego podejmuj wszelkie decyzje przestrzegając zasad kodeksu postępowania. Mimo różnych sanskar niech nie będzie żadnego konfliktu. W tym celu stań się pełnym wiedzy i niezależnym obserwatorem, takim jak lotos.

Hasło:
Zamiast być upartym i ciężko pracować, czyń wysiłek bawiąc się.